آموزش چندزبانه کردن سایت وردپرس

22 خرداد 1403

چندزبانه کردن سایت وردپرس می‌تواند به شما کمک کند تا به مخاطبان بیشتری دسترسی پیدا کنید و ترافیک ورودی به وب سایت خود را افزایش دهید.

در ویدیوی زیر به شما آموزش داده شده است که چگونه با استفاده از افزونه رایگان Polylang سایت وردپرسی خود را چند زبانه کنید. افزونه های چندزبانه کردن سایت زیادی وجود دارند اما ما به دلیل رایگان و کاربردی بودن این افزونه، آن را انتخاب کردیم.

چندزبانه کردن سایت وردپرس با افزونه Polylang

برای چندزبانه کردن سایت ابتدا باید افزونه Polylang را از مخزن وردپرس دانلود ، نصب و فعال کنید. اگر با نصب افزونه آشنایی ندارید می توانید مقاله نصب افزونه وردپرسی را مطالعه بفرمایید.

نصب افزونه Polylang

نصب افزونه Polylang

پس از فعالسازی این افزونه، نصب قدم به قدم یا مرحله به مرحله ی این افزونه به شما نمایش داده خواهد شد. در مرحله اول باید زبان هایی که می خواهید اضافه کنید. ما زبان انگلیسی و طبیعتا فارسی را اضافه کردیم.

انتخاب زبان در افزونه Polylang

مرحله اول راه اندازی افزونه Polylang

در مرحله ی دوم از شما سوال می کند که آیا می خواهید متن جایگزین، توضیحات و عنوان رسانه های شما(عکس ها و ویدیوها) نیز ترجمه شود یا خیر؟ شما می توانید باتوجه به نیازها و خواسته های خود، این مورد را فعال و یا غیرفعال کنید.

مراحل نصب افزونه Polylang

مرحله دوم راه اندازی افزونه Polylang

مرحله ی سوم خیلی مهم است و شما باید در این مرحله دقت داشته باشید. در مرحله سوم از شما می پرسد که می خواهید زبان پیش فرض سایت شما به چه زبانی باشد؟ از بین زبان هایی که انتخاب کرده اید یک زبان را به عنوان زبان اصلی سایت خود انتخاب کنید که ما زبان فارسی را انتخاب کردیم.

انتخاب زبان پیش فرض در افزونه Polylang

مرحله سوم راه اندازی افزونه Polylang

در مرحله ی آخر، روی دکمه “بازگشت به داشبورد” کلیک کنید تا به پیشخوان وردپرس خود برگردید.

وارد پست تایپی شوید که قصد 2 زبانه کردن آن را دارید. به عنوان مثال ما وارد پست تایپ نوشته ها می شویم. پس از وارد شدن به بخش نوشته ها، پرچم زبانی که انتخاب کرده اید قابل مشاهده است. چون ما زبان انگلیسی را انتخاب کردیم، عکس انگلیس ظاهر شده است. برای نوشتن محتوای خود به زبان انگلیسی کافی است روی علامت (+) بزنید تا وارد صفحه نوشته شوید و محتوای انگلیسی خود را اضافه کنید.

چندزبانه کردن مقاله وردپرس

چندزبانه کردن مقاله با افزونه polylang

همچنین پس از نصب افزونه Polylang یک بخش جدید با عنوان “زبان” به ویرایشگر وردپرس شما اضافه می شود که می توانید زبان مقاله یا هر پست تایپ دیگر خود را انتخاب کنید.

انتخاب زبان در افزونه Polylang

انتخاب زبان مقاله در بخش “زبان”

 

پس از اضافه کردن محتوای انگلیسی خود کافی است نوشته را انتشار دهید و با این کار شما یک مقاله با 2 زبان (فارسی و انگلیسی) خواهید داشت.

سخن نهایی

شما با استفاده از افزونه رایگان Polylang می توانید به راحتی با طی کردن مراحل بالا سایت چندزبانه خود را ایجاد کنید.

امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما سودمند باشه. خوشحال می شویم نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *قالب خبری کاندید