اتصال درگاه بانکی به سایت وردپرسی

اتصال درگاه بانکی به سایت وردپرسی یک مرحله حیاتی برای هر فروشگاه آنلاین است. این فرآیند به وب‌سایت اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های مالی را به صورت آنلاین انجام دهد و به کاربران امکان پرداخت امن را فراهم کند.

درگاه پرداخت چیست؟

درگاه پرداخت یک سیستم آنلاین است که به کسب‌وکارها امکان پذیرش پرداخت‌های اینترنتی از مشتریان را می‌دهد. وظیفه اصلی یک درگاه پرداخت، تبدیل اطلاعات پرداخت مشتریان به مقدار پول و انتقال آن به حساب تجاری فروشنده است. وقتی یک مشتری در فروشگاه آنلاین یا وب‌سایتی، محصولی را انتخاب و می‌خواهد آن را خریداری کند، از طریق درگاه پرداخت، اطلاعات کارت اعتباری یا سایر روش‌های پرداخت را وارد می‌کند و سپس درگاه پرداخت این اطلاعات را بررسی و پردازش می‌کند تا تراکنش با موفقیت انجام شود یا رد شود.

درگاه پرداخت در وردپرس

در سیستم های وردپرس برای اتصال درگاه پرداخت اینترنتی دو روش وجود دارد. روش مستقیم و روش غیر مستقیم.

نصب درگاه پرداخت مستقیم یا PSP

در روش مستقیم، کاربر در هنگام پرداخت هزینه به صفحه بانک هدایت می‌شود. بعد از واریز توسط کاربر، مبلغ پرداخت شده در لحظه به حساب فروشگاه منتقل می‌گردد. به همین خاطر به این روش پرداخت مستقیم (PSP) می‌گویند.

سرویس دهنده درگاه پرداخت یا همان PSP، سازمانی است که به فروشگاه‌های آنلاین امکان پرداخت از طریق کارت‌های اعتباری، کارت‌های بانکی و روش‌های دیگر را می‌دهد، این سرویس دهنده مسئول انتقال اطلاعات مالی بین فروشنده و بانک صادرکننده کارت است و اطلاعات پرداخت را برای تأیید و تسویه به بانک ارسال می‌کند. معروف ترین PSP که همگی با آن آشنا هستیم، شاپرک است.

نصب درگاه پرداخت غیر‌مستقیم

در روش واسط، درگاه‌های پرداخت مانند یک واسطه بین وب‌سایت و بانک عمل می‌کنند. یعنی ابتدا مبلغ واریز شده توسط کاربر، ابتدا به حساب بانک و بعد به حساب فروشگاه واریز می‌شود.

درگاه پرداخت غیر‌مستقیم بر خلاف روش مستقیم، سریع‌تر فعال‌سازی می‌شود. همچنین پشتیبانی این درگاه‌ها نسبت به درگاه مستقیم بهتر و سریع‌تر است.

روش اتصال درگاه پرداخت به سایت

برای اینکه درگاه پرداخت را به سایت وردپرسی خود اضافه کنیم ، باید حتما فروشگاه ساز ووکامرس را نصب داشته باشیم. در ویدئوی زیر هر دو روش مسقیم و واسط، درگاه‌های پرداخت اینترنتی را می‌توانید مشاهده کنید.


اتصال درگاه بانکی به سایت وردپرسی، به مشتریان و کاربران شما کمک می‌کند تا به آسانی از فروشگاه آنلاین شما خرید کرده و پرداخت کنند. با این درگاه‌های پرداخت، تجربه کاربری بهتری برای فروشگاه شما ایجاد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *لیلا پناهی

عضو تیم تولید محتوا رایتم

۵ مقاله اخیر

۵ مقاله اخیر از این قسمت برای شما در دسترس است